Apel klas 1 – 3 z okazji Święta Niepodległości

Administrator 26 listopada 2018, 19:01

9 listopada 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji klasy 2b, 2c i 3a pod kierunkiem wychowawców: pp. Doroty Sokołowskiej, Mirosławy Zart – Buszki oraz Moniki Chmielewskiej zorganizowały dla klas edukacji wczesnoszkolnej uroczysty apel. Krótka lekcja historii przybliżyła naszym najmłodszym uczniom wydarzenia, które miały miejsce wiele lat temu. Mali artyści recytowali wzruszające wiersze, przypominając nam o czasach niewoli i wytrwałej walce Polaków. Wszyscy odśpiewaliśmy również pieśni patriotyczne, m.in.: Rotę, Pierwszą Brygadę oraz najważniejszą pieśń każdego Polaka – nasz hymn narodowy – „Mazurek Dąbrowskiego”. Patriotyzm i duma przepełniały nasze wszystkie serca!