Warsztaty bożonarodzeniowe w muzeum

Administrator 16 grudnia 2019, 14:46

Uczniowie klasy 2c z wychowawcą p. Joanną Stawicką-Pipowską oraz babcią Oliwki udali się 12 grudnia 2019 r. do Muzeum Okręgowego im. Stanisława Staszica na warsztaty bożonarodzeniowe. Panie Asia i Sylwia w bardzo sprawnie nauczyły dzieci wykonać 3 zabawki, którymi można ozdobić choinkę. Wykonano łezkę, koszyczek oraz wachlarz. Potrzebne są tylko wycinanki, sznureczek, klej, dziurkacz i nożyczki. Warsztaty bardzo się wszystkim podobały. Swoje zawieszki uczniowie zabrali do domu.
Muzeum włączyło się w akcję zbierania funduszy na potrzeby pilskiego hospicjum. Nasi uczniowie także dołożyli przysłowiową złotówkę. Zainteresowanie zbiorami muzeum sprawiło, że już zaplanowano kolejną wycieczkę, gdyż uczniowie zostali zaproszeni na wystawę pt. „Zabawki z PRL-u”.