Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Własnej

Administrator 6 marca 2019, 10:24

1 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile odbył się VI Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Własnej „Rodzi się słowo we mnie…” pod Patronatem Prezydenta Miasta Piły. Dwie uczennice klasy Vb – Amelia Kujawa i Judyta Siatkowska zaprezentowały swoją twórczość przed szeroką publicznością. Amelia wyrecytowała wiersz „Na nieliche się zmieni”, który podejmował ważną tematykę dzielenia się dobrem, empatii i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Z kolei Judyta w humorystycznym utworze „Matma” opowiedziała, jak zadziwiającą zagadką może być matematyka. Do konkursu przygotowane zostały przez pp. Marikę Naskręt (szkolny opiekun), Aleksandrę Torzewską (recytacja), Kamila Lewandowska (konsultacje ws. tekstów). Mimo że uczennicom nie udało się zająć miejsca na podium, godnie reprezentowały naszą szkołę, a ich wystąpienia zasługują na podziw ze względu na duży wkład pracy, odwagę i bardzo ładną prezentację wierszy.