Łamigłówki mądrej główki – Matematyczne rebusy

Administrator 15 grudnia 2017, 19:05

W naszej szkole odbyły się eliminacje do miejskiego konkursu Matematyczne rebusy dla klas trzecich, który zorganizowała i przeprowadziła p. Joanna Stawicka – Pipowska. W szkolnych eliminacjach wzięli udział uczniowie wszystkich klas trzecich: Gabriel Puchacz, Filip Rysiewski, Grzegorz Staszak, Michał Szmydt (3a), Lena Jurgiewicz, Ignacy Małachowski, Mateusz Sosnowski, Jeremi Tancogne, Julia Zander (3b), Bartek Kajda, Wiktor Lipski, Martyna Nowakowska, Gabriel Sobolewski, Błażej Wajer (3c), Maksym Andrzejewski, Nikodem Banaś, Maciej Kondera, Szymon Kukla, Marcelina Marciniak, Anna Mazurek (3d), Jakub Bańka, Hubert Cierpicki, Kacper Kochanowski, Wojciech Sienkiewicz, Laura Trojanowska (3e).
Do konkursu miejskiego po 2 etapach eliminacji wyłoniono 4 reprezentantów: Gabriel Puchacz (3a), Lena Jurgiewicz (3b), Marcelina Marciniak (3d) i Szymon Kukla (3d).
8 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się miejski konkurs Matematyczne rebusy. Nasi reprezentanci przez ponad 2 godziny publicznie (na widowni byli nauczyciele i rodzice) rozwiązywali 10 zadań. Były to łamigłówki: Kakuro, Soroban, ciągi logiczne, ukryte figury, złożone zadania tekstowe i patyczki. Nasi uczniowie zdobyli 24 punkty, co pozwoliło na zajęcie 6 miejsca i było dużym wyzwaniem. Wygrała Szkoła Podstawowa nr 4.