Rekolekcje szkolne

Administrator 3 kwietnia 2017, 19:37

28 marca 2017 r. w ramach rekolekcji szkolnych klasy I–III szkoły podstawowej uczestniczyły w drodze krzyżowej. Miała ona miejsce w auli Zespołu Szkół Towarzystwa Salezjańskiego. Oprócz pięknie przygotowanych i przeczytanych rozważań dzieci samodzielnie wykonały ilustracje do poszczególnych stacji drogi krzyżowej. Było to dla nich wielkim przeżyciem, bowiem w ten sposób już od tygodnia, w ramach katechezy i w przerwach międzylekcyjnych, duchowo przygotowywały się do rekolekcji i rozważały w ten sposób życie Pana Jezusa. Na efekt nie trzeba było długo czekać albowiem zarówno dzieciom jak i nauczycielom bardzo podobały się wszystkie prace.
Pragnę przy tej okazji podziękować dzieciom jak również wychowawcom, którzy pomogli w wykończeniu prac. A jak nam to wyszło można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

s. Małgorzata Kuczma