6a w Kuźniku

Administrator 31 maja 2022, 12:16

19 maja jedyna klasa szósta w naszej szkole, nieoficjalnie o profilu przyrodniczym udała się na wycieczkę do rezerwatu przyrody „Kuźnik” pod opieką wychowawcy p. Julity Cieplińskiej – Weinstock. Skarb pilskiej przyrody, bo tak nazywany jest nasz rezerwat to niemal 100-hektarowy obszar położony w północnej części Piły. Nazwa rezerwatu pochodzi od kuźni działającej w XVII wieku eksploatującą rudę darniową zawierającą żelazo. Źródliska nadal wypływają na terenie rezerwatu ale wody z niej radzimy nie spożywać. Naszymi przewodniczkami były Panie z Nadleśnictwa Zdrojowa Góra w Pile. Intensywny, bardzo edukacyjny, miejscami wyczynowy 4 godzinny spacer po Kuźniku uważamy za udany. Każdy mieszkaniec Piły przynajmniej raz w roku powinien na taki spacer się udać. Polecamy szczególnie teraz w czerwcu, kiedy jezioro Rudnickie pokryją grążele żółte i grzybienie białe. Widok iście bajkowy.

Dziękujemy Pani Monice Kopeć i Pani Grażynie Tomczyk za wsparcie i opiekę.