3e w Fabryce Bombek

Administrator 7 grudnia 2017, 13:14

1 grudnia 2017 r. dzieci z klasy 3e z wychowawczynią p. Elżbietą Wrzesińską udały się na wycieczkę do Fabryki bombek choinkowych w Gnieźnie.
Uczniowie najpierw zostali zapoznani z procesem produkcyjnym ozdób choinkowych: dmuchaniem, formowaniem, srebrzeniem, lakierowaniem a potem udały się do najciekawszej sali – „dekoratorni”, gdzie powstają prawdziwe dzieła sztuki – bombki malowane ręcznie. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji i cierpliwości.
Po zapoznaniu z etapami produkcji dzieci udały się do sklepiku ,gdzie nie tylko mogły dokonać zakupu choinkowych ozdób, ale również mogły pooglądać ekspozycje wszystkich bombek produkowanych w zakładzie. Po zrobieniu zakupów wszyscy z dużym zapałem przystąpili do własnoręcznego ozdabiania bombek farbami i mieniącymi się brokatami.
Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie pozostanie na długo w ich pamięci.