30 Finał WOSP w SP 3

Administrator 2 lutego 2022, 08:52

„Dobro. Im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz.”

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że już po raz piąty w naszej szkole zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Szczególne podziękowania należą się p. Agnieszce Czobit i p. Joannie Jarudze, które od początku zajmowały się organizacją imprezy, ale ze względu na stan zdrowia nie mogły w niej uczestniczyć.
30 stycznia 2022 r. to był naprawdę wyjątkowy i magiczny dzień. Co też się u nas w tym dniu działo? Przede wszystkim dzieci z klas edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyły w zawodach sportowych, prowadzonych przez p. Iwonę Adaszak-Kontek i p. Mariannę Rysiewską. Można było także brać udział w doświadczeniach chemicznych i zakupić mydełka u p. Magdy Juszczak. Zmęczone ciała można było zregenerować w gabinecie masażu, m.in. u p. Bartosza Małka, a piękno poprawić przy stoisku malowania twarzy, prowadzonym przez p. Krystynę Mańkowską. Głodni i spragnieni znaleźli pyszności w kawiarence prowadzonej przez Radę Rodziców, pod przewodnictwem p. Magdy Kadur Kto miał trochę pieniędzy na zbyciu mógł zakupić różnorodne rzeczy na kiermaszu o nazwie „pchli targ” oraz w „Second handzie” prowadzonym przez wolontariuszy pod kierunkiem p. Eweliny Iwan-Pareckiej. Kulminacją naszych działań były oczywiście aukcje różnorodnych rzeczy ofiarowanych nam przez sponsorów: rodziców, członków Rady Osiedla Staszyce, nauczycieli oraz przyjaciół szkoły. Licytacje, prowadzone przez p. Katarzynę Bielawską-Krogulec oraz p. dyrektora Szymona Frydrycha, odbywały się w sali gimnastycznej w przerwach między konkurencjami sportowymi i przyciągnęły wielu chętnych. Podczas aukcji można było wylicytować m.in.: torty, półmisek wędlin, jabłka, obrazy, książki, pluszowe zabawki oraz wiele voucherów na różne usługi, od korepetycji z matematyki, chemii, fizyki i języka angielskiego po wizyty w salonach kosmetycznych i fryzjerskich, a nawet na godzinę doskonalącą technikę jazdy samochodem.
Równolegle do działań w szkole, prowadzona była również zbiórka przez naszych wolontariuszy na ulicach Piły oraz zbiórka na e-skarbonce, którą założyła p. Agnieszka Czobit.
Po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy się doskonale bawić i wspólnie zrobić naprawdę wiele dobrego. Atmosfery panującej tego dnia nie da się opisać słowami, trzeba to zobaczyć, ale najwcześniej za rok. Do zobaczenia!