„Pociąg do zawodu”

Administrator 16 kwietnia 2024, 08:10

Dnia 11 kwietnia 2024 r. odbyła się VI edycja Konkursu Miejskiego „Pociąg do zawodu” pod Patronatem Prezydenta Miasta Piły. Konkurs dedykowany jest do uczniów klas siódmych z terenu całej Piły. Wyżej wymienieni uczniowie mogli zmagać się z wiedzą z zakresu doradztwa zawodowego. Konkurs ma na celu szerzenie świadomości uczniów w procesie doskonalenia edukacyjno-zawodowego, trafnych wyborów edukacyjnych, a także pogłębienia wiedzy zawodoznawczej. „Kim jest rymarz, kaletnik czy bednarz?” – nie sprawił nikomu problemu. Do organizacji konkursu mieliśmy przyjemność także zaprosić doradców zawodowych Panią Iwonę Damięcką oraz Panią Martę Koper z Centrum Wsparcia, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile, które zasiadły w jury konkursu. W zmaganiach drużynowych uczestniczyło sześć szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile, Szkoła Podstawowa nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile oraz oczywiście gospodarze wydarzenia.

W punktacji ogólnej: I miejsce zajęła SP 7 – 72 pkt., II miejsce zajęła SP 4 – 68 pkt.,

III miejsce zajęła SP 2 – 65 pkt., IV miejsce zajęła SP 3 – 61 pkt., V miejsce zajęła SP 11 – 55 pkt., VI miejsce zajęła SP 5 – 52 pkt.

Organizatorki konkursu p. Ewelina Iwan-Parecka i p. Agnieszka Łajdych pragną wszystkim serdecznie pogratulować szerokiej wiedzy z zakresu zawodów, co jest szczególnie ważne na tak dynamicznym rynku pracy XXI wieku.