„Wysokie technologie – za czy przeciw ?”

Administrator 30 kwietnia 2018, 12:59

27 kwietnia 2018 r. uczniowie klas IV i V uczestniczyli w warsztatach pt. „Wysokie technologie – za czy przeciw?” przygotowanych przez p. Agnieszkę Zühlke. Na początku zajęć uczestnicy wyjaśnili, co rozumieją pod pojęciem wysokich technologii. Następnie wskazali na pozytywne jak i negatywne skutki ich rozwoju. W dalszej części warsztatów poznali kolejne pojęcia: „Pokolenie Google” i „Homo tabletis”. Zapoznali się z negatywnymi skutkami komunikacji internetowej. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli krótki filmik poruszający problem uzależnienia od komputera i z zaangażowaniem uczestniczyli w pogadance na ten temat. Wiele emocji wzbudziło przedstawione badanie naukowe, że jeszcze dwie godziny po wyłączeniu gry komputerowej pola czołowe są nieaktywne, co całkowicie uniemożliwia uczenie się. Na koniec zajęć uczestnicy zgodnie stwierdzili, że nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy jesteśmy za, czy też przeciw wysokim technologiom. Są już one bowiem nieodłącznym elementem otaczającego nas świata. Niosą ze sobą wiele korzyści, ale tylko wtedy, gdy się korzysta z nich z umiarem.