Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Szkolne Koło Wolontariatu

Administrator 5 marca 2024, 14:07

Szkolne Koło Wolontariatu działa w Szkole Podstawowej nr 3 w Pile od 1 września 2018 r. Koordynatorami w roku szkolnym 2023/2024 są pani Agnieszka Zühlke-Pufahl i pani Ewelina Iwan-Parecka, a wolontariuszami – głównie uczniowie klas VII i VIII SP (około 20 osób). Uczestnicy Koła są pełni pasji i zaangażowania. Kierują się wrażliwością i troszczą o drugiego człowieka. Służąc potrzebującym, na co dzień niosą bezinteresowną pomoc.

Wolontariat rozwija wśród młodzieży postawę alternatywną dla konsumpcyjnego stylu życia. Jest okazją do zbudowania własnego systemu wartości opartego na trosce o drugiego człowieka. Uczestniczenie w różnorodnych akcjach wolontarystycznych rozwija zainteresowania uczniów i sprzyja pożytecznej formie spędzania czasu wolnego. Podejmowana przez wolontariuszy aktywność wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości.