Warsztaty dla wolontariuszy – debata

Administrator 20 października 2023, 15:44

18 października 2023 r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w kolejnych warsztatach dotyczących organizacji debat. Zajęcia te realizowane są w ramach projektu „Działamy! Programu rozwoju edukacji obywatelskiej w Wielkopolsce”. Spotkanie poprowadziła p. Wiktoria Woźniak-Konieczka.

Poprzednie warsztaty pozwoliły uczniom na zrozumienie, czym jest debata, w jaki sposób się ją organizuje i jak powinien wyglądać jej przebieg. Również młodzież miała okazję uczestniczyć w debacie pod czujnym okiem prowadzącej, pani Woźniak-Konieczki.

Uczniowie bogatsi w doświadczenia i refleksje po ostatnich zajęciach z jeszcze większą pewnością siebie przystąpili do udziału w dzisiejszej debacie oksfordzkiej, której temat brzmiał: „W szkole powinien obowiązywać ujednolicony strój (mundurki)”. Zarówno grupa propozycji, jak i opozycji poradziła sobie z tym zadaniem doskonale! Grupy trafnie i rzeczowo dobrały argumenty. Uczniowie pomimo stresu, który towarzyszył im podczas wystąpień, zaprezentowali się świetnie. Na koniec zajęć młodzież otrzymała informacje zwrotne, jak poradziła sobie z tym niełatwym zadaniem. A ocenie podlegały: struktura wystąpienia, komunikacja werbalna i niewerbalna, wypełnienie roli. Marszałek, sekretarz i publiczność też spisali się na medal!