Projekt edukacyjny we współpracy Collegium Reginae Hedvigis

Administrator 20 października 2023, 15:32

Na przełomie września i października, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym „MIĘDZYPOKOLENIOWE SPOTKANIA Z KULTURĄ (NIE)ZAPOMNIANĄ II”, który realizowany był we współpracy Collegium Reginae Hedvigis i współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszy promocji kultury. Projekt obejmował wdrożenie kompleksowego i wielofunkcyjnego Programu Edukacyjno – Kulturalnego i dotyczył organizacji „międzypokoleniowych spotkań z kulturą”. W ramach realizacji powyższego projektu uczniowie naszej szkoły na lekcjach religii wzięli udział w projekcji filmów: „Piosenka jest dobra na wszystko”, oraz „Polki w Paryżu – o tym jak kobiety przełamały „męskie schematy”. Przeprowadzono również zaplonowany cykl spotkań z muzyką – warsztaty na temat muzyki na przestrzeni wieków, instrumentów, zostały poprowadzone przez Panią Małgorzatę (skrzypaczka), s. Małgorzata (nauczyciel muzyki) i Pana Damiana, (organista), w ten punkt zostali również włączeni uczniowie naszej placówki, Franek – wiolonczela i Faustyna- pianino oraz ks. Dan – gitara. Zachowaj się! Savoir vivre w miejscach kultury, w formie warsztatów, przybliżyły nam Panie Małgorzata Olejnik i Joanna Odor z Biblioteki Pedagogicznej w Pile. W ramach projektu został przeprowadzony również konkurs plastyczny.