„Mój Kościół na Pomorzu”

Administrator 12 listopada 2023, 10:51

Za nami już XX edycja Diecezjalnego Konkursu „Mój Kościół na Pomorzu”, który jest skierowany do dzieci i młodzieży na wszystkich poziomach nauczania szkół na terenie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Celem Konkursu jest  zainteresowanie uczniów historią Kościoła na Pomorzu, kształtowanie świadomości, czym jest wiara i jej przekaz następnym pokoleniom w rodzinie i Ojczyźnie oraz kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych w łączności z Kościołem. W tym roku uczestnicy Konkursu realizowali jego cele poprzez wyrażenie plastyczne, fotograficzne  i filmowe tematu: „Moi Dziadkowie – nauczyciele i świadkowie wiary”. Uczniowie naszej szkoły ponownie wzięli w nim udział. Miło nam poinformować, że wśród laureatów tegorocznej edycji znalazła się jak uczennica naszej szkoły, Bianka Piasecka z kl. 6b. Jej praca – fotografia przedstawiała krzyż na Cmentarzu Leśników w Dobrzycy. Nagroda przesłana przez organizatorów została wręczona przez Dyrektora szkoły, Pana Szymona Frydrycha. Biance gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów.