II MIEJSCE W TURNIEJU HISTORYCZNYM JEDEN Z DZIESIĘCIU

Administrator 3 maja 2017, 15:00

Tagi:

20 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile odbył się Turniej Historyczny Jeden z dziesięciu z okazji 220 rocznicy powstania Polskiego Hymnu Narodowego. Miło mi poinformować, że uczennica naszej szkoły Julia Kowalik z klasy VIB odniosła duży sukces zajmując w finale II miejsce. W konkursie wzięło udział 10 uczniów ze Szkół Podstawowych z Piły. Turniej był wzorowany na popularnym teleturnieju telewizyjnym Jeden z dziesięciu. W I etapie uczniowie odpowiadali na dwa losowo wybrane pytania prowadzącego turniej pracownika Muzeum Okręgowego w Pile. W II etapie uczniowie tak długo się wyznaczali do odpowiedzi, aż zostało trzech najlepszych. W finale trzech najlepszych uczniów, tak długo rywalizowali z sobą, aż został jeden najlepszy. Gratulujemy sukcesu Julce i życzymy powodzenia w innych konkursach!

Opiekun: Jarosław Kowalski