Gala Banku Żywności

Administrator 2 stycznia 2023, 22:19

19 grudnia odbyła się uroczysta Gala zorganizowana przez Pilski Bank Żywności, na której została podsumowana tegoroczna 26 Świąteczna Zbiórka Żywności. W tym roku hasłem przewodnim było hasło „Święta godne a nie głodne”.   W obecności wolontariuszy,  w tym także Wolontariuszy z naszego Szkolnego Koła Wolontariatu,  Prezes Pilskiego Banku Żywności Mieczysław Augustyn podziękował mieszkańcom Piły oraz mieszkańcom 27 gmin, które w tym roku włączyły się do akcji zbiórkowej. To dzięki ofiarności kupujących oraz wytrwałości wolontariuszy udało się w tym roku zebrać , kg o szacunkowej wartości 188000,00 zł. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom oraz wolontariuszom. Po czasach zamknięcia podczas lockdownu nastąpiło pewne odbicie i zauważyliśmy niemal 100% wzrost zebranej żywności.

W 32 pilskich sklepach zabraliśmy , kg o wartości ok. 72000,00 zł, natomiast na terenie 27 gmin, które wzięły udział w zbiórce zebraliśmy , kg o wartości ok. 116000,00 zł.  Żywność zebrana w Pile trafi do mieszkańców, którzy poosiadają skierowanie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile.

Naszym szkolnym Wolontariuszom kwestującym w marketach udało uzbierać się 160 kg żywności, która trafi na stoły najuboższych. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy być częścią dobrego dzieła.