Dekorowanie pierników w Muzeum

Administrator 11 grudnia 2023, 20:18

8 grudnia klasa 1a z wychowawcą p. Angeliką Adamską wybrała się na wycieczkę edukacyjno – cukierniczą do Muzeum Okręgowego w Pile. Dzieci na początku wizyty w Muzeum zostały oprowadzone po salach, w których zostało wystawionych 21 dziewiętnastowiecznych rowerów. Zabytki pochodzą ze zbiorów kolekcjonera Piotra Urbaniaka, który dzięki swojej uprzejmości udostępnił je w/w instytucji.  Całość wystawy została dodatkowo zwieńczona ciekawymi plakatami i zdjęciami z zakresu historii kolarstwa.

Po oficjalnej części naszej wizyty w Muzeum przeszliśmy do sali, gdzie na stołach czekały na dzieci specjalnie przygotowane stanowiska. Każde dziecko, na serwetce, miało przygotowanych 6 wypieczonych i przygotowanych do dekoracji pierników. Oprócz pierników na stole leżały drewniane łyżeczki, którymi dzieci nabierały posypek, pomponików i innych cukierków. Oczywiście nie mogło zabraknąć pisaków z kolorowym lukrem, jak i pięknych prezentowych torebek, do których dzieci spakowały gotowe piernikowe dzieła. Po przekazaniu uczniom zasad higieny, jakie obowiązywały podczas pracy, pozostała już tylko im wyobraźnia, która tak, jak i w tym przypadku, nie znała granic. To było kolejne wspaniałe doświadczenie!