Zimowisko w szkole

Administrator 13 lutego 2023, 14:44

W II tygodniu ferii zimowych od 6 do 10 lutego 2023 r. w naszej szkole odbywały się zajęcia w ramach zimowiska. Cały ten czas dzieci i młodzież spędzali bardzo aktywnie, a każdy dzień dostarczał wielu wrażeń, atrakcji, emocji i niezapomnianych przeżyć. Opiekę nad dziećmi z wielkim zaangażowaniem sprawowali wychowawcy: p. Emilia Kryza, p. Magda Juszczak, p. M. Ślebioda i p. Ewa Koniec. Nad całą organizacją zimowiska czuwała p. Hanna Włoch. Każdego dnia uczestnicy zimowiska mieli zapewnione pyszne posiłki, śniadanie i obiad w stołówce szkolnej. Zajęcia z wychowawcami obfitowały w różne formy – były to: gry planszowe, różne zabawy ruchowe, muzyczne, plastyczne, spacery. Oprócz zajęć i wyjść z wychowawcami dzieci miały zajęcia z instruktorami – sportowe rywalizacje na hali sportowej prowadziła p. Marianna Rysiewska, zajęcia rekreacyjne – Zumba oraz zajęcia plastyczne prowadziła p. Anna Czechowicz. Największe emocje wzbudziła u uczestników zimowiska rywalizacja o punkty w grze w kręgle w Kręgielni Bowling, a także udział w spotkaniu z iluzjonistą „Apollino” w Regionalnym Centrum Kultury, gdzie niektórzy uczestnicy naszego zimowiska mieli szczęście „czarować” na scenie z występującym magikiem i asystować mu w różnych sztuczkach. Wielką frajdą był wyjazd na basen – relaks i zabawy w wodzie w Centrum Rekreacji Wodnej Aqua-Pil. Oprócz tego wszystkie grupy zimowiska uczestniczyły w seansach filmowych w kinie Helios. W piątek młodsze dzieci rozwijały swoją aktywność ruchową bawiąc się na Placu zabaw – Lider Plac, a starsi w Jump Jump Extreme Pilski Park Rozrywki – Trampoliny. Na zakończenie turnusu odbył się Turniej Sportowy, w którym dzielnie rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach wszyscy uczestnicy zimowiska. Dodatkowo dzieci z grupy II i III odwiedziły Muzeum Stanisława Staszica i z wielkim zaciekawieniem obejrzały nową wystawę „Stanisław Staszic – życie i działalność’.

Oprócz tego odwiedzili nas: pani policjantka wraz z panią inspektor z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. W czasie tego spotkania dzieci miały możliwość przypomnienia sobie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zasad postępowania w czasie przeziębień i zachorowań na grypę. Funkcjonariuszka policji poruszyła zagadnienia dotyczące bezpiecznych zachowań w okresie zimowym, a także zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznego zachowania się w kontaktach z nieznajomymi. Mamy nadzieję, że informacje z tego spotkania na długo pozostaną w pamięci dzieci i wpłynie to na ich zdrowe, bezpieczne i rozsądne zachowanie się na ulicy, na podwórku, czy w innych miejscach. Na zakończenie, za aktywny udział w zajęciach, wszyscy uczestnicy zimowiska otrzymali drobne upominki. Tegoroczne ferie zimowe można uznać za udane. Dostarczyły one wszystkim dobrego humoru, świetnej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Na pewno nikt z uczestników nie mógł narzekać na nudę.

Zdjęcia zostały wykonane za pomocą sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości #Laboratoria_Przyszłości