Zdrowa Klasa

Administrator 5 października 2021, 20:39

„Zdrowa Klasa” to ogólnopolski projekt badawczo-edukacyjny, którego celem jest poprawa stanu odżywienia dzieci w wieku szkolnym. Zasadniczym celem jest aktywowanie szkół, rodziców oraz opiekunów do budowania właściwych zachowań prozdrowotnych wśród dzieci. Za praktyczną realizację projektu odpowiadają dietetycy.
Celem projektu są szeroko zakrojone działania edukacyjne dla uczniów i ich rodziców. Podczas spotkań z uczniami poprzez anonimowe badanie ankietowe, zebrane zostały informacje odnośnie nawyków żywieniowych. Na ich podstawie zostaną przygotowane szczegółowe raporty dla poszczególnych uczniów, klas i całej szkoły.
Na podsumowanie projektu zostanie zorganizowane spotkanie z panią dietetyk dla rodziców uczniów.