Zakończenie zajęć „Spójrz Inaczej”w klasach czwartych

Administrator 20 czerwca 2023, 08:29

W czerwcu w klasach czwartych odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z programu wychowawczo-profilaktycznego „Spójrz Inaczej”. Zajęcia prowadzone były od listopada raz w miesiącu podczas lekcji wychowawczej przez p. Małgorzatę Gracz, certyfikowanego realizatora programu. Podczas przeprowadzonych spotkań realizowane były cele programu, m.in. uświadomienie sobie swoich mocnych stron, zwrócenie uwagi na podobieństwa i różnice między ludźmi, uzmysłowienie sobie jak może czuć się osoba odrzucona przez innych i w jaki sposób można jej pomóc. Rozmawialiśmy również o przemocy, poszukując skutecznych sposobów radzenia sobie w takich sytuacjach. Rozważaliśmy na temat konsekwencji, które możemy ponieść przy podejmowaniu ryzykownych decyzji. Ostatnie zajęcia przeprowadzone w czerwcu były podsumowaniem wszystkich spotkań oraz analizą tego, jak radziliśmy sobie w klasie czwartej. Objaśniliśmy sobie jakie są różnice między klasą trzecią , a czwartą. Jakie mieliśmy sukcesy i trudności, te osobiste i te które dotyczyły całej klasy, co wynieśliśmy z comiesięcznych spotkań. Kontynuacja programu będzie prowadzona również w klasie piątej, więc do zobaczenia we wrześniu.