Z wizytą w Szkole Policji

Administrator 8 maja 2018, 21:12

7 maja 2018 r. klasa 4b, wraz ze swoją wychowawczynią panią Julią Kamińską –Jachnik, została zaproszona przez mamę Huberta Baranowskiego, panią Alicję Baranowską na zwiedzanie pilskiej Szkoły Policji. Ciekawie zorganizowane zajęcia z możliwością wzięcia udziału w ćwiczeniach z ratownictwa medycznego zrobiły na uczniach klasy lingwistycznej największe wrażenie. Bardzo interesującym punktem naszej wycieczki było spotkanie z „prawdziwym policjantem”, jak to ujęła pani Alicja, który opowiadał o dziale kryminalistyki, metodach pobierania i zabezpieczania śladów, czy też różnego rodzaju odcisków: palców, ust a nawet ucha, czy co dla nas laików nietypowe, zębów. Czy wiecie, że w tejże szkole jest sala wykładowa z zaparkowanym na środku samochodem, a po co, i dlaczego … może warto też zorganizować taką wycieczkę. Dziękujemy Pani Komendant Szkoły Policji insp. Beacie Różniak – Krzeszewskiej za możliwość zwidzenia obiektu i z chęcią tu jeszcze przyjdziemy … może na strzelnicę.