„Wyślij pączka do Afryki”

Administrator 23 lutego 2020, 10:55

Za nami kolejna akcja Szkolnego Koła Misyjnego. Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w akcji „Wyślij pączka do Afryki”, organizowanej przez Fundację Kapucyni i Misje. W przededniu „tłustego czwartku”, 19 lutego 2020 r., na specjalnie przygotowanym kiermaszu przez Szkolne Koło Misyjne można było zakupić pączka lub faworka. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na: posiłki dla osieroconych dzieci opiekę medyczną i leki dla dzieci, nowy oddział, budynek szpitala dla chorych dzieci, nowe domy dla ubogich, czystą, zdrową wodę z dwóch nowych studni, edukację dla dzieci z buszu, nowy budynek szkoły w buszu, remont 14 kaplic w wioskach, nowe boisko, plac zabaw, zajęcia dla dzieciaków i wiele innych.
Po raz kolejny pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Szczególne podziękowanie kierujemy do Małych Misjonarzy i ich rodziców, p. Magdy i p. Adama, którzy po raz kolejny okazali nam wielkie wsparcie i dzięki którym mogliśmy zorganizować nasz kiermasz.