Wycieczka do Krakowa i Energylandii

Administrator 26 października 2021, 19:34

W dniach 20 – 22 października odbyła się wycieczka szkolna do Krakowa i Energylandii w Zatorze – największego parku rozrywki w Polsce. Uczniowie klas siódmych i ósmych pod opieką pań: Agnieszki Czobit, Joanny Jarugi, Marianny Rysiewskiej, Eweliny Iwan-Pareckiej i Mariki Naskręt zwiedzili najważniejsze miejsca na mapie dawnej stolicy Polski. Pierwszego dnia udali się na krakowski Kazimierz – zabytkową dzielnicę żydowską, gdzie odbyli spacer z przewodnikiem, który przedstawił uczestnikom wycieczki wiele ciekawostek na temat dawnych mieszkańców, ich religii
i zwyczajów. Drugiego dnia grupa przeżyła ekscytujący dzień w Energylandii – nie brakowało chętnych, aby przejechać się kolejkami pędzącymi z prędkością nawet 142 km/h. Z kolei w ostatnim dniu wycieczki uczniowie wrócili do Krakowa, aby poznać smoka wawelskiego ziejącego ogniem, zobaczyć dziedziniec Zamku Królewskiego, przejść się zabytkowymi uliczkami położonymi wokół rynku. Podczas spaceru zobaczyć można było kościół Mariacki, gmach najstarszej uczelni w Polsce – Uniwersytetu Jagiellońskiego, Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza i Barbakan.
Uczestnicy wycieczki wykazali się zdyscyplinowaniem i wysoką kulturą osobistą. Wrócili do Piły z uśmiechem na ustach, pełni wrażeń i emocji. Wycieczki nie tylko uczą i bawią, ale również integrują. Ten wyjazd z pewnością pozostanie w pamięci uczniów na długo!