„Wszyscy jesteśmy tacy sami”

Administrator 18 kwietnia 2018, 11:58

17 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Pile zostały przeprowadzone przez p. Małgorzatę Gracz i Agnieszkę Zühlke zajęcia edukacyjne „Wszyscy jesteśmy tacy sami” dla uczniów klas czwartych. Celem warsztatów było kształtowanie pozytywnej postawy wobec osób niepełnosprawnych.
Na początku zajęć uczniowie wykonali kilka ćwiczeń, których celem było doświadczenie trudności z jakimi na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że podczas eksperymentu nie czuli się komfortowo, ponieważ nie mogli wykonać zadań, które tak naprawdę nie sprawiają im żadnych trudności. W dalszej części zajęć zostało zdefiniowane pojęcie niepełnosprawności.
Następnie uczniowie chętnie uczestniczyli w dyskusji nt. mitów i stereotypów związanych z niepełnosprawnością. Na koniec otrzymali zadanie. Każdy z uczniów ma przygotować pracę plastyczną nt. „Wszyscy jesteśmy tacy sami”. Najbardziej wyróżniające się prace będzie można obejrzeć w holu szkoły.
Podczas warsztatów uczestnicy wykazali się dużą świadomością z zakresu prezentowanej tematyki. Niebawem zajęcia edukacyjne „Wszyscy jesteśmy tacy sami” odbędą się w klasach piątych.