Wolontariusze w Pilskim Banku Żywności

Administrator 6 listopada 2019, 20:59

5 listopada 2019 r. uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem p. Małgorzatą Lipską uczestniczyli w szkoleniu w siedzibie Banku Żywności w Pile przy ulicy Motylewskiej.
Uczniowie dowiedzieli się ,że w Polsce działa 31 Banków Żywności, w tym cztery w woj. wielkopolskim. Bank Żywności w Pile organizuje w ciągu roku dwie zbiórki, podczas których wolontariusze zbierają żywność dla osób potrzebujących i będących w trudnej sytuacji życiowej. Wolontariusze dzięki tym akcjom przyczyniają się do tego, że święta dla wielu osób stają się piękniejsze i szczęśliwsze.
Podczas szkolenia nasi uczniowie zapoznali się z 7 zasadami Super Wolontariusza:
1. Bądź punktualny
2. Pamiętaj o identyfikatorze
3. Uśmiechnij się
4. Zarażaj pasją
5. Dbaj o swój wygląd i zachowanie
6. Dbaj o stoisko zbiórki
7. Dbaj o siebie
Najbliższa akcja odbędzie się 29 i 30 listopada, a nasi wspaniali Wolontariusze są już gotowi do działania.