Uwaga na Balladynę!

Administrator 2 czerwca 2023, 07:14

17 maja 2023 r. w Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Pile odbyło się uroczyste podsumowanie Miejskiego Konkursu Literacko – Fotograficznego „Moja twarz brzmi znajomo”, którego patronat objął Prezydent Miasta Piły – Pan Piotr Głowski. Zadaniem uczestników konkursu było wcielenie się w postać literacką i utrwalenie swojego wizerunku na zdjęciu. Na konkurs wpłynęło ponad 40 prac, w tym dwie przygotowane przez uczennice naszej szkoły: Julię Filipiak (4a) jako Ania Shirley oraz Olgę Palińską (6c) jako Balladyna.

Trzecie miejsce w kategorii klas IV-VI zdobyła właśnie Balladyna. Gratulacje! Zaznaczamy, że Olga to przemiła, uczynna i urocza dziewczynka, której z pewnością do głowy nie przyszłyby niecne uczynki, jednak realistycznie na kilka sekund wcieliła się w krwawą Balladynę, bohaterkę dramatu Juliusza Słowackiego, a pamiętamy, że Balladyna okrutnie postąpiła ze swoimi bliskimi, kto czytał, ten wie.

A Julia? A Julia jak Ania Shirley zaprasza do biegania po zielonych wzgórzach na Wyspie Księcia Edwarda i jak Ania – Julka jest szalona, nieprzewidywalna i ma głowę pełną pomysłów na ulepszenie niedoskonałego świata.

Brawo dziewczyny!