Tydzień owocowo-warzywny

Administrator 3 listopada 2022, 16:10

W dniach od 19 do 26 października w klasach 1-3 odbywał się ,,Tydzień owocowo – warzywny”. Festiwal zdrowia został rozpoczęty piosenką ,,Alfabet owocowo-warzywny”. Dzieci miały za zadanie wypisać lub narysować znane  owoce lub warzywa w kolejności alfabetycznej. Wszystkie klasy wykonywały zadania i ćwiczenia związane z piosenką. Został ogłoszony konkurs plastyczny ,,Jedz owoce! Chrup warzywa!”, którego wyniki zostaną ogłoszone w następnym tygodniu.  Niektóre klasy podjęły się dodatkowych działań. W klasie 1b pojawiła się ,,Zdrowa galeria” – dzieci przynosiły swoje ulubione owoce i warzywa. Klasa 2a przygotowała przepyszne i zdrowe koktajle, a 2b stworzyła kolorowe i bardzo ciekawe prace plastyczne przy użyciu pieczątek wykonanych z ziemniaków. Natomiast  w klasie 3b uczniowie  alfabet owocowo-warzywny przedstawili w obrazach plastycznych.   Dzieci przez cały ,,Festiwal zdrowia” wykazywały się dużą wiedzą, pełnym  zaangażowaniem i ciekawymi pomysłami.