Tydzień owocowo – warzywny

Administrator 4 listopada 2021, 20:02

W ostatnim tygodniu października w naszej szkole, na poziomie klas 1-3, został zorganizowany tydzień owocowo – warzywny. Wszyscy uczniowie podczas jego trwania dzielnie realizowali poszczególne punkty programu zdrowotnego.
W poniedziałek głowy uczniów przyozdobiły kolorowe owocowe/warzywne opaski. We wtorek każde dziecko wzorowo poradziło sobie z zadaniami, które były pod postacią kart pracy. Dodatkowo tego dnia powstały piękne wydzieranki, przedstawiające kosze pełne owoców i warzyw. Środa była dniem „zdrowej kanapki”, tego dnia na naszych stołach zagościły zdrowe przekąski i śniadania – pamiętajmy o zdrowej żywności przez cały rok! W czwartek w klasach zagościł kolor przewodni. Uczniowie ubrani w czerwone, zielone i żółte kolory dumnie reprezentowali swoją grupę. Dodatkowo tego dnia dzieci miały pomalowane twarze. Piękne gruszki, arbuzy, jabłuszka i nie tylko, pojawiły się na dziecięcych policzkach, powodując szczere uśmiechy u uczniów. Piątek był ostatnim dniem zdrowotnych zmagań. Każde dziecko otrzymało tego dnia odznakę zdrowego odżywiania.
Pani Angelika Adamska, promotorka zdrowia klas 1-3, serdecznie dziękuje wychowawcom klas edukacji wczesnoszkolnej za współpracę i realizację zadań.