Szkolenie wolontariuszy z języka migowego

Administrator 16 grudnia 2018, 17:49

11 września 2018 r. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pile wraz z opiekunami Koła pp. Małgorzatą Lipską i Agnieszką Zühlke po raz kolejny uczestniczyli w szkoleniu z języka migowego. Tym razem spotkanie odbyło się w naszej szkole, a poprowadziła je p. Katarzyna Jabłońska, tłumacz i wykładowca języka migowego. Osoby, które po raz pierwszy uczestniczyły w lekcji języka migowego miały okazję poznać litery, podstawowe słowa i zwroty w języku migowym. Uczniowie, którzy uczestniczyli w poprzednim spotkaniu, utrwalili poznane wcześniej gesty w języku migowym i nauczyli się nowych zwrotów. Na koniec lekcji z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszyscy Wolontariusze zamigali świąteczne życzenia „Wesołych Świąt”.
Uczestnicy byli zachwyceni szkoleniem! Uświadomili sobie, że język migowy jest bardzo potrzebny i warto nauczyć się migać, by móc komunikować się z osobami niesłyszącymi. Wolontariusze planują kontynuację rozpoczętej nauki. Pani Katarzynie Jabłońskiej serdecznie dziękujemy za kolejne już poprowadzone szkolenie dla naszych Wolontariuszy!