Światowy Dzień Liczby Pi

Administrator 16 marca 2023, 09:45

W dniu 14 marca w wielu krajach obchodzi się Dzień Liczby Pi – zapisana w systemie amerykańskim ta data to pierwsze cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi: 3.14. W naszej szkole, od kilku lat, 14 marca jest okazją do popularyzowania wiedzy o liczbie Pi. W tym roku w ramach Święta Liczby Pi odbyły się trzy konkursy: konkurs plastyczny, konkurs na prezentację multimedialną, konkurs matematyczny 1 z 10 dla uczniów klas 8.

Konkurs 1 z 10 jest wzorowany na telewizyjnym teleturnieju „Jeden z dziesięciu” i stanowi wspaniałą okazję do powtórzenia wiadomości z matematyki w formie zabawy. Uczniowie reprezentowali wysoki poziom wiedzy matematycznej. Konkurs bardzo się spodobał i dostarczył wszystkim wiele emocji. W trakcie konkursu uczniowie nie tylko powtórzyli wiadomości z matematyki, ale poznali również odpowiedzi na wiele ciekawych pytań i zagadek matematycznych.

Zwyciężczynią konkursu plastycznego został Dominik Kamiński  (4a), II miejsce Emilia Berbeć (5c), III miejsce Alicja Jagła (8c).

W konkursie na prezentacje multimedialną uczniowie wykazali się niebywałą kreatywnością, ale po burzliwych obradach juryprzyznało: I miejsce Julia Betyna (6b),

II miejsce Alicja Słaba (5b), III miejsce Karolina Dominikowska (6c).

Konkurs „1 z 10”

Do konkursu zakwalifikowali się uczniowie: Marcelina Marciniak i Nataliia Honcharova (8a), Michał Szmydt i Maksymilian Wolski (8b), Maria Pawulska i Szymon Hryckiewicz (8c), Oliwia Gardocka i Michalina Gacek (8d), Jakub Bańka i Kacper Kochanowski (8e).

W finale mieliśmy okazję zobaczyć Oliwię Gardocką, Jakuba Bańkę i Marię Pawulską.

Konkurs wygrała Maria Pawulska.

Laureatom konkursów gorąco gratulujemy!