Styczniowe spotkanie Szkolnego Klubu Europejskiego

Administrator 29 stycznia 2024, 12:03

W styczniu Młodzi Europejczycy na spotkaniu klubu kierowanego przez p. Małgorzatę Stefanowską zrealizowali temat „Zjednoczeni w różnorodności”. Przypomnieliśmy i utrwaliliśmy sobie historię powstania Unii Europejskiej oglądając ciekawą prezentację. Powtórzyliśmy także  trudne pojęcie „demokracji”. W toku debaty zastanowiliśmy się jakie wspólne cechy łączą 27 państw należących do unii europejskiej. W praktycznej części naszych zajęć w grupach uzupełniliśmy karty pracy ze stolicami, językami i walutą poszczególnych państw.

Celem naszych zajęć było upowszechnienie wiedzy o Europie – państwach, historii i geografii a także integracji europejskiej wśród członków klubu. Klubowicze bez problemu przyporządkowali państwa do podanych flag i nazwali stolice poszczególnych krajów. Pracując w grupie uczniowie  wpierali siebie nawzajem i chętnie dzielili się swoją wiedzą! Dbając o wszechstronny rozwój nasi klubowicze podejmują działania służące pogłębianiu wiedzy o tolerancji, szacunku dla różnic kulturowych i odmienności innych narodów.