Staszyce – osiedle wolne od smogu

Administrator 25 lutego 2020, 11:18

W ubiegłym roku uczniowie SP3 w Pile wzięli udział w konkursie ekologicznym „Czyste powietrze”. Wszystkie prace konkursowe były bardzo ciekawe i zachęcały mieszkańców osiedla do walki ze smogiem. Laureaci oraz osoby, które wzięły udział w konkursie odebrały nagrody z rąk dyrektora szkoły. W lutym bieżącego roku wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu powielone ulotki laureata konkursu roznosili do skrzynek mieszkańców osiedla Staszyce. Również w tym samym czasie w holu szkoły zorganizowano wystawę „SMOGU MÓJ WORGU!”, której celem jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży i zrozumienie konieczności podejmowania działań antysmogowych. Na co dzień nie zapominajmy o głównych hasłach naszej akcji:
„SMOG ZABIJA! NIE TRUJ SIEBIE, SWOICH DZIECI I ŚRODOWISKA!”
„PALENIE ŚMIECI W PIECACH DOMOWYCH JEST SZKODLIWE DLA ZDROWIA I ŚRODOWISKA!”
„POSZUKAJ ALTERNATYWY DO OGRZANIA SWOJEGO DOMU! MOŻE FOTOWOLTAIKA?”
„POMÓŻ NAM OCALIĆ ZDROWIE SWOJE I INNYCH!”
Pamiętajmy, że każdy z nas ma realny wpływ na swoje otoczenie i to właśnie razem możemy zadbać o nasze środowisko!