Spotkanie z policjantką

Administrator 21 listopada 2023, 17:15

15 listopada 2023 r. na zaproszenie pedagoga szkolnego p. Małgorzaty Gracz odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji Wydziału Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii w Pile p. Magdaleną Mróz. Spotkanie odbyło się w związku z trwającą w szkole kampanią przeciwko przemocy. Policjantka rozmawiała z młodzieżą na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich, mówiła o różnych formach przemocy, dokonywaniu przestępstw, spożywaniu alkoholu i zażywaniu środków odurzających. Uświadomiła uczniów za jakie przestępstwo i wykroczenie nieletni mogą ponieść karę, jak łatwo jest popaść w konflikty z prawem. Bardzo często nieletni nie zdają sobie sprawy z konsekwencji prawnych w przypadku popełnienia czynu karalnego. Funkcjonariuszka przestrzegała przed konsekwencjami prawnymi zażywania alkoholu i narkotyków, jak również poważnym ryzykiem dla zdrowia i życia oraz gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożenia. Uczestnicy spotkania mieli możliwość założenia narkogogli i alkogogli – specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie, jak po zażyciu narkotyków lub wypiciu alkoholu.