Spektakl terapeutyczny dla klas 1-3

Administrator 2 grudnia 2019, 19:49

26 listopada 2019 r., z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Małgorzaty Gracz, odbył się spektakl dla klas 1-3 Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa pt. „W leśnym sądzie niejeden bohater dziś zasiądzie”. Wystawiony spektakl to bajka o zasadach dobrego wychowania. Porusza problemy empatii, bycia pomocnym, uczciwym, prawdomównym. Zwraca uwagę na podstawowe wartości, którymi powinie kierować się każdy człowiek. Aktorzy zabrali naszych uczniów do leśnego sądu, gdzie na czele prawa stał sędzia –Tygrys. Zwierzę dbało o to, by w lesie panował ład i porządek. Niestety, jak to czasem bywa, w lesie także znaleźli się delikwenci, którzy nic nie robili sobie z zasad dobrego wychowania. Jedną z takich osób była Pani Kłamczewska, która notorycznie kłamała. Do sądu została wezwana również Zosia Samochwalska, która zupełnie nie wiedziała czym jest pokora i skromność. W leśnym sądzie było burzliwie. Wkrótce na sali pojawił się ostatni oskarżony, którym była misia Ciamcia. Lenistwo to jej drugie imię. Trudno było skłonić wszystkich wezwanych do zmiany nieodpowiedniego zachowania. Jednak mądry sędzia – Tygrys dobrze wiedział co zrobić, aby zmienić nawyki naszych oskarżonych. Wkrótce zwierzęta nauczyły się dobrych nawyków. Prawda, dobro i troska o innych stały się najważniejsze.