Serce – nakrętki

Administrator 4 stycznia 2023, 19:07

Jeśli zastanawiacie się czy zbieranie plastikowych nakrętek ma sens odpowiadamy: MA! Dzięki pieniądzom z ich sprzedaży udaje się pomóc osobom niepełnosprawnym. Jeśli zbieracie nakrętki i jeszcze nie wiecie co z nimi zrobić, możecie je wrzucać do naszego czerwonego SERCA stojącego przed szkołą. Nasze serca rosną, kiedy widać jak pojemnik szybko się napełnia. Udało się pierwszy raz go opróżnić tuż przed świętami. Zważyliśmy wszystkie wypełnione nakrętkami worki i wyszło 101kg! W ciągu zaledwie jednego miesiąca udało się zapełnić całe serce. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że tak szybko SERCE wypełniło się nakrętkami. Postanowiliśmy, że zostaną one przekazane niepełnosprawnej 16 – letniej Agacie Koc z Piły.

Poznajcie jej historię: Agata w siódmym dniu swojego życia doznała wylewu krwi do mózgu – pękł naczyniak lewego wzgórza. Wskutek wylewu cierpi na padaczkę, ma obniżone napięcie mięśniowe, siedzi już samodzielnie, lecz nie chodzi, nie mówi i słabo widzi. Rodzice starają się jak mogą, aby pomóc Agacie, między innymi poprzez intensywną rehabilitację i terapię pedagogiczno-logopedyczną. Chociaż naprawdę nie jest łatwo, walczą razem z nią o lepsze jutro, które jest bardzo kosztowne. Każdy mały sukces jest dla nich i jej brata ogromnym szczęściem.
Przed świętami, 22 grudnia 2022 r., odbyło się oficjalne przekazanie przez p. Dyrektora nakrętek mamie Agaty, która była bardzo wdzięczna całej społeczności szkolnej za okazaną pomoc.

Pamiętajmy, że zbieranie plastikowych nakrętek jest najprostszym krokiem do włączenia się w pomoc dla potrzebujących. Nie wymaga od nas żadnych nakładów finansowych, jedynie trochę chęci. Zachęcamy do przyłączenia się do tej prostej i bardzo potrzebnej pomocy. Akcje zbierania nakrętek to jedna z popularnych form niesienia pomocy innym, ale jest też wsparciem dla środowiska, bo stanowi formę recyklingu. Tak wiele korzyści za tak niewiele pracy. Kolejny raz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 pokazali, że ich serca wypełnione są dobrem i chęcią niesienia pomocy. DZIĘKUJEMY!