„Rozmawiasz – Pomagasz”

Administrator 21 czerwca 2018, 10:10

W roku szkolnym 2017/2018 Szkolne Koło Wolontariatu pod kierunkiem pp. Małgorzaty Lipskiej i Agnieszki Zühlke i przy współpracy p. Joanny Jarugi wzięło udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Fundacji GoodNetwork, „Rozmawiasz – Pomagasz”. Jego celem było kształtowanie wśród młodzieży postawy zaangażowania społecznego, nawiązanie przyjaźni międzynarodowej i zebranie środków finansowych na realizację dzieł instytucji humanitarnych i społecznych współpracujących z Fundacją.
7 czerwca 2018 r. odbyła się lekcja on-line w SP3 w Pile. Nasi Wolontariusze rozmawiali z człowiekiem o ogromnym sercu Kaku-ngulu Ggobango Isma-el Zzirimu, który na co dzień pomaga chorym, bezdomnym, porzuconym przez rodziny dzieciom w Ugandzie. Było to dla nas wspaniałe, niezapomniane przeżycie! Po rozmowie z Kaku-ngulu zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących dzieci w Ugandzie. Udało się zebrać 225,89 zł. Wszystkim zaangażowanym w Projekt serdecznie dziękujemy i liczymy na dalsze wsparcie w kolejnym roku szkolnym!