Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Administrator 4 maja 2022, 10:44

3 maja o godzinie 12.00 uczniowie naszej szkoły stawili się przy pomniku Stanisława Staszica na miejskich obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Poczet sztandarowy w składzie: Lena Adamczyk, Roksana Hermanowicz i Hubert Margowski godnie reprezentował naszą szkołę. Odśpiewano Rotę i hymn państwowy, a prezydent Piły w swoim przemówieniu podkreślał wagę szanowania Konstytucji. Mówił, że „to święto to okazja, by zapytać po co nam konstytucja? (…). Pytanie czy konstytucja jest atrapą, czy tarczą, która broni obywateli przed samowolą władzy (…). Konstytucja sama się nie obroni, od każdego z nas zależy czy jest przestrzegana i czy jej prawa będą dla każdego równe”. W tym miejscu prezydent Piły Piotr Głowski zaznaczył, że być może konstytucji nie trzeba zmieniać, tylko wystarczy ją szanować i stosować jej prawa. Przedstawiciele pilskich szkół złożyli również kwiaty pod pomnikiem Stanisława Staszica.