Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

„Pypcie na języku”, czyli spotkanie z profesorem Michałem Rusinkiem

Administrator 26 września 2021, 16:37

22 września klasa 4b wraz z p. Krystyną Mańkowską udała się na wykład profesora Michała Rusinka pt. ,,Pypcie na języku’’, który odbył się w pilskim MDK. Michał Rusinek jest profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, obecnie pracuje również w Radzie Języka Polskiego.
Wykład dotyczył retoryki-sztuki perswazji, natomiast ,,Pypcie na języku” są również zbiorem anegdot wziętych z życia profesora. (Punktem wyjścia rozważań Michała Rusinka było niefortunne zdanie zauważone na napisanej kartce w toalecie: ,,Awaria toalety. Prosimy załatwiać się na własną rękę’’)
Miło było nam posłuchać wykładu człowieka o dużej wiedzy i pasji.