„Przyjaciel książek”– świetlicowy konkurs czytelniczy

Administrator 22 czerwca 2023, 12:13

19 czerwca w świetlicy odbyło się podsumowanie konkursu czytelniczego pt. „Przyjaciel książek”. W konkursowej rywalizacji wzięło udział 61 dzieci, które brały udział w świetlicowych zajęciach czytelniczych. Świetliki słuchały głośnego czytania literatury dla dzieci, czytały głośno innym dzieciom oraz zdobywały punkty za wykonanie zadań specjalnych związanych z wysłuchanymi tekstami. Dzieci rozwiązywały zagadki, układały rozsypanki, wypełniały karty pracy, brały udział w quizach czytelniczych oraz wykonywały prace plastyczne.

Zwycięzcami konkursu, a zarazem zdobywcami tytułu „Przyjaciela książek” w roku szkolnym 2022/2023 zostali : Hanna Niedźwiecka (1c), która zajęła I miejsce, Zofia Szmydt (2a), która zajęła II miejsce i Cezary Iwaniak (2b), który zdobył miejsce III. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a wszyscy uczniowie biorący udział w czytelniczej rywalizacji otrzymali pochwały pisemne do dziennika za udział i zaangażowanie w świetlicowych zajęciach czytelniczych.