facebook_icon
youtube_icon
Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia_icon
synergia_icon

Logowanie do e-Dziennika
smog_icon
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo_icon
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Przemarsz pilskimi ulicami z okazji 15-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej

Administrator 29 maja 2019, 23:00

24 maja 2019 r. wychowawczynie klas 5b, 4b i 4a pp. Julia Kamińska-Jachnik, Małgorzata Stefanowska i Katarzyna Bielawska wraz ze swoimi wychowankami brały udział w miejskiej uroczystości z okazji 15-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej reprezentując kraje unijne: Włochy, Portugalię i Maltę. Po dotarciu na plac Stanisława Staszica czekały na uczestników parady przepiękne flagi Polski i Unii Europejskiej narysowane kredami na chodniku przez klasy młodsze pilskich podstawówek. Wśród klas malujących flagi byli także nasi przedstawiciele, uczniowie klas 2a i 2c wraz ze swoimi wychowawczyniami pp. Hanną Włoch i Mirosławą Zart – Buszką. Po zakończeniu malowania nasi uczniowie, a zaraz za nimi kolejne grupy reprezentujące pilskie szkoły ustawiali się w jednej kolumnie, by zaraz po uroczystym rozpoczęciu całej imprezy przez Prezydenta Miasta Piły Pana Piotra Głowskiego, wyruszyć w pochodzie w kierunku Wyspy. Na miejscu czekały pięknie i pomysłowo, a także smacznie (bo np. z jedzonkiem) przygotowane stragany, w tym także przez nauczycieli i uczniów klas starszych z naszej szkoły. Były to klasy gimnazjalne 3A, 3B i 3C, które ze swoimi wychowawczyniami pp. Iwoną Adaszak – Kontek, Joanną Bednarz i Agnieszką Łajdych zaprezentowały wylosowane przez naszą szkołę kraje unijne. Każdy stragan reprezentował państwo wchodzące w skład UE, w naszym przypadku były to Malta, Portugalia i Włochy. Każdy obecny na imprezie miał okazję nie tylko posmakować dań z krajów europejskich, ale także przepysznego niebieskiego, bo unijnego, a zarazem urodzinowego tortu. Na koniec czekała naszych uczniów jeszcze niespodzianka – został im podarowany karton cukierków za doskonałe przygotowanie się do parady. Warto było przygotować się do tej uroczystości: flagi, przygotowanie stroju w kolorze flagi wylosowanego państwa itp. To był pyszny i udany dzień!

Scroll Up