Projekt edukacyjny – wyjazd do Bydgoszczy

Administrator 22 listopada 2022, 20:06

W czwartek 10 listopada grupa uczniów naszej szkoły z opiekunkami, p. Ewą Koniec i p. Małgorzatą Ratajczak oraz grupą uczniów z ZSE w Pile pod opieką  s. Anny, wybrali się do Bydgoszczy na spotkanie z Ks. Kanonikiem Jerzym Ptachem. Wyjazd ten był ostatnim z punktów realizowanego w naszej szkole projektu edukacyjnego „Kultura klasyczna – kuźnią „człowieczeństwa” dzieci i młodzieży z wielkopolskich szkół”.  Już na samym wejściu spotkała nas mała niespodzianka, zostaliśmy przywitani przez Siostry posługujące w domu księży, a pochodzące z Indii. Podczas spotkania z ks. Jerzym, który jest z zamiłowania historykiem, uczniowie mieli możliwość wysłuchania Jego wspomnień o szczególnej postaci w historii Kościoła w Polsce, o ks. Prymasie Stefanie Wyszyńskim, którego osobiście kilkukrotnie  spotkał w swoim życiu. Jakie relacje panowały pomiędzy Państwem a Kościołem w czasach komunistycznych, a także  jak wyglądała droga ks. Jerzego do kapłaństwa w tym trudnych latach. Na zakończenie wręczyliśmy ks. Kanonikowi podziękowania za poświęcony nam czas, a   następnie zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Każdy z uczestników spotkania  miał okazję dokonać wpisu do specjalnej  pamiątkowej książeczki.