Program pn. Międzypokoleniowe spotkania z kulturą (nie)zapomnianą II

Administrator 7 lipca 2023, 11:39

Na przełomie września i października roku szkolnego 2023/2024 grupa uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Ewy Koniec weźmie udział w realizacji projektu pod nazwą „Międzypokoleniowe spotkania z kulturą (nie)zapomnianą II” pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Główny cel projektu to wzrost poziomu kompetencji artystycznych, kulturowych i twórczości młodszych odbiorców, kształtowanie poczucia, że kultura jest nieodzownym elementem rozwoju osobistego i społecznego, a także kształtowanie postawy szacunku wobec tradycji. W ramach realizacji powyższego projektu zostaną między innymi przeprowadzone spotkania o tematyce:
– cykl spotkań z muzyką – warsztaty na temat muzyki na przestrzeni wieków, instrumentów, które poprowadzą Pani Małgorzata (skrzypaczka), s. Małgorzata (nauczyciel muzyki) i Pan Damian (organista).
– „Zachowaj się! Savoir vivre w miejscach kultury” przybliży nam Pani Małgorzata Olejnik z Biblioteki Pedagogicznej w Pile.