Program „Bieg po zdrowie”

Administrator 26 listopada 2021, 11:23

Profilaktyka palenia tytoniu jest ważnym zadaniem stojącym przed dorosłymi zwłaszcza w odniesieniu do środowiska rodzinnego i szkolnego. Jest na stałe wpisana w działania edukacyjno-wychowawcze.
Główne cele programu to: opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.
Uczniowie klasy 4c podczas lekcji wychowawczej (23 listopada) z p. Karoliną Świgoń poznali podstawowe informacje o działaniu nikotyny i innych substancji zawartych w papierosie. Wymieniono negatywne skutki palenia, dyskutowano oraz obliczono koszty palenia papierosów.