Portret Królowej Anglii

Administrator 27 lutego 2020, 18:21

Najstarsza monarchini na świecie, może jeździć bez prawa jazdy oraz tablicy rejestracyjnej, urodziny obchodzi dwa razy w roku, nie potrzebuje paszportu by podróżować, posiada swój własny bankomat w piwnicy Pałacu Buckingham, a swojej torebki używa do komunikacji z personelem. Tak, mowa o królowej Anglii, Elżbiecie II. Przeprowadzony w naszej szkole konkurs z języka angielskiego na portret brytyjskiej monarchini zakończył się wystawą przepięknych prac. Obok rysunku królowej zadaniem uczniów było napisanie kilku ciekawostek o najbardziej znanej Elżbiecie. Wystawa trwa nadal, a wyniki konkursu przeprowadzonego przez panią Julię Kamińską – Jachnik w dniu 17 lutego 2020 r. przedstawiały się następująco:
– na poziomie klas 1-3: I miejsce Julia Polcyn (2b), II miejsce Emilia Leczycka (1b), III miejsce Gabrysia Matejek (2b),
– na poziomie klas 4-8: I miejsce Marika Maciejewska (6b), II miejsce Zuzanna Maćkowiak (7b), II miejsce Kinga Bisingier (6c), III miejsce Julia Gajewska(6b),
– wyróżnienia otrzymują: Emilia Berbeć (2c), Amelia Palicka (5e).
Gratulujemy!