Pokazy judo z elementami samoobrony

Administrator 21 listopada 2022, 21:17

9 listopada 2022 r.  ramach Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży odbyły się w szkole pokazy judo z elementami samoobrony, prowadzone przez trenera judo p. Tomasza Jopka oraz funkcjonariusza policji p. Damiana Łajdycha. W pokazach uczestniczyły klasy piąte oraz klasy 8a i 8b. Uczniowie poza możliwością obejrzenia pokazów, mieli możliwość samodzielnego wypróbowania swoich sił na macie. Instruktorzy podczas spotkania opowiedzieli o zdrowym stylu życia, aktywności fizycznej, zaangażowaniu w sport, który pozwala na rozładowanie emocji, daje pewność siebie oraz uczy szacunku do drugiego człowieka.  Kilkakrotnie   podkreślali, że najważniejsze w samoobronie jest unikanie sytuacji zagrożeń. Uczniowie byli bardzo zainteresowani spotkaniem, chętnie brali udział  w pokazach.

Serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.