Pilska Akademia Umiejętności

Administrator 16 stycznia 2024, 09:08

W środę 10 stycznia 2024 r. klasa 8a wraz z wychowawcą p. Marianną Rysiewską uczestniczyła w inauguracji konkursu skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach projektu „Miasto Piła z nową energią!” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Jako przyszli beneficjenci konkursu, nasi uczniowie obserwowali pierwszy etap, w którym odbyło losowanie par: przedsiębiorca + zespół uczniów. Skojarzone pary będą teraz współdziałać przez okres dwóch miesięcy by na gali finałowej przedstawić owoce swej pracy.

Wyłoniono pięć zespołów:

– uczniowie ZS im. Stanisława Staszica w Pile z firmą Mirumee Software SP.z.o.o.,

– uczniowie ZS Społecznego Towarzystwa Oświatowego z firmą Orca Precision Parts Sp.z.o.o.

– uczniowie Centrum Kształcenia „Nauka” z firmą Craft Beans,

– uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile z firmą MZK Piła Sp.z.o.o.,

– uczniowie ZS Towarzystwa Salezjańskiego im. Św. Jana Bosco z hotelem Arche Piła.