Pasowanie na gimnazjalistę

Administrator 16 października 2016, 12:33

Dnia 5 października 2016 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych na gimnazjalistów. Uroczystość ta jest już wieloletnią tradycją naszej szkoły. Na akademię przybyła dyrekcja, nauczyciele i rodzice oraz główni bohaterowie tego wydarzenia – uczniowie klas pierwszych.
Pani Dyrektor Danuta Piotrowska dokonała symbolicznego aktu pasowania na gimnazjalistę reprezentantów poszczególnych klas. Po chwili wszyscy uczniowie ślubowali:
– godnie reprezentować szkołę w każdej sytuacji i miejscu,
– w pełni wykorzystywać czas przeznaczony na naukę i rzetelną pracę nad poszerzeniem swej wiedzy i umiejętności,
– dbać o honor szkoły oraz współtworzyć jej autorytet,
– okazywać szacunek nauczycielom i innym pracownikom szkoły,
– troszczyć się o mienie i estetyczny wygląd naszej szkoły,
– dbać o piękno mowy ojczystej,
– szanować poglądy i przekonania innych,
– przeciwstawiać się wszelkim objawom wulgarności oraz brutalności
Po uroczystym ślubowaniu pierwszoklasiści otrzymali legitymacje szkolne i dzięki temu stali się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile.
W drugiej, mniej oficjalnej, części uroczystości „świeżo upieczonych” gimnazjalistów czekały jeszcze inne atrakcje. W czasie otrzęsin musieli oni przejść wiele trudnych prób i zadań, w trakcie których wykazywali się sprawnością, umiejętnością dobrej zabawy oraz poczuciem humoru.
Pierwszym zadaniem, w którym brały udział całe klasy, było zjedzenie plasterka cytryny. Zadanie drugie polegało na zmaganiach z nadmuchanym balonem. Trzecią konkurencją był „taniec na gazecie” stopniowo składanej na pół. W zadaniu czwartym mogły zaprezentować się osoby, które lubią śpiewać, miały one bowiem wyśpiewać przepis na budyń, z wykorzystaniem dowolnej melodii. Ostatnia konkurencja była egzaminem pomysłowości i współpracy. Klasy starały się, aby do jednego hula hop weszło jak najwięcej osób.
W trakcie otrzęsin wszyscy bardzo dobrze się bawili. Było mnóstwo śmiechu i radości. Z pewnością ten dzień na długo utkwi pierwszoklasistom w pamięci.
My, dyrekcja, nauczyciele i starsi koledzy życzymy Wam powodzenia i wielu sukcesów na kolejnym etapie kształcenia.