Panowie i Panie oto mali Indianie

Administrator 28 listopada 2017, 15:50

27 listopada 2017 r. uczniowie klasy 1b wcielili się w rolę indiańskich dzieci. Upamiętniając jedno z narodowych świąt Stanów Zjednoczonych Ameryki, mianowicie Święto Dziękczynienia, wykonali przepiękne pióropusze. Razem z panią Julią Kamińską – Jachnik ucztowali, jak to kiedyś Anglicy z Indianami, w podziękowaniu za okazaną pomoc: za jedzenie i sposoby wysiewu nowych, nieznanych im roślin.
Teraz już na pewno najmłodsi uczniowie lingwistycznej klasy 1b będą pamiętać, że rdzenni Amerykanie to Indianie, którzy zaopiekowali się przybyłymi na ich kontynent Anglikami. Pięknie wykonane pióropusze zdobiły głowy Naszych Milusińskich, a największą frajdą okazała się zabawa z popcorn-em. A tak przy okazji to m.in. i kukurydzą obdarowali Anglików Indianie. Od dziś „czerwona twarz” kojarzyć się nam będzie z „popcorn-em” powiedział jeden z uczestników tejże uczty.