„Paczuszka dla Maluszka”

Administrator 30 grudnia 2022, 09:19

Szanowni Państwo, tym razem p. Ewa Koniec zaczyna od podziękowań. Dziękuję Panu Dyrektorowi za możliwość przeprowadzenia akcji „Paczuszka dla Maluszka.”. Jednak przede wszystkim dziękuję Wam, Szanowni Państwo i drodzy uczniowie za zebrane „paczuszki.”  To bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. W tym roku zbieraliśmy dary dla Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci  i Młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, nazywanego Domem Słońca, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Serafitek w Poznaniu. W czwartek, 22 grudnia, zawitała do naszej szkoły s. Sylwia, która posługuje w powyższym ośrodku, aby odebrać „paczuszki.” Znalazła również chwilę, by spotkać się z uczniami kl. 4 a i 4b, by opowiedzieć o podopiecznych ośrodka, pomocy, którą otrzymują. Spotkanie zostało wzbogacone prezentacją. Musze wspomnieć, że w akcji wzięły udział przygotowując klasową „paczuszkę” klasy: 1c, 3b, 3c, 5b, 6a, 6b, 6c, 7a, 8a i wiele osób znanych i nieznanych z imienia.