„Pączek dla Afryki”

Administrator 21 lutego 2023, 13:34

Po raz kolejny udało nam się przeprowadzić w szkole akcję „Wyślij pączka do Afryki” organizowaną przez Fundację Kapucyni i Misje. W przeddzień „tłustego czwartku”, w środę 15 lutego 2023 r. odbył się w naszej szkole kiermasz przygotowany przez Szkolne Koło Misyjne, na którym można było zakupić smakowite pączki. Dodatkowo w niedzielę, 19 lutego, pomimo zimna, po każdej Mszy świętej w kościele św. Jana Bosko w Pile, Mali Misjonarze: Julita, Wojtek, Julia, Miłosz, Paweł, Hubert, Dominik, Adam, Konrad, Bianka, Amelia, Wiktoria, również stali ze skarbonką. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na budowę studni, dożywianie i edukację dzieci w krajach Afryki. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Dyrekcji Szkoły za możliwość jej przeprowadzenia. Pani Magdzie i Panu Adamowi za szczególne zaangażowanie. Ks. Proboszczowi Dariuszowi, za możliwość przeprowadzenia zbiórki w kościele. Jednak przede wszystkim dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom, bez Waszego udziału byłoby to niemożliwe.